HSR Servis ve Teknoloji Hizmetleri sahada geçen 5 yıllık bir tecrübenin eseri olarak 2018 yılının Ağustos ayında kurulmuş ve mobil cihazların teknik servisi alanına yeni bir soluk getirmeyi amaçlamıştır. Piyasadaki güvensizlik ve tecrübesizlik ortamında tecrübe ve güveni aynı anda müşterilerine sunmayı amaçlayan firmamız çalışmalarına son hızla devam etmektedir. Teknik servis ve tamir alanlarında ithalatçı ve distribütör firmalara danışmanlık hizmetlerinin sağlanması, her marka ve model cihaza gerçekten orijinal parçanın teknik servislerden satın alınan parçalar haricinde çalışan cihazlardan sökülerek müşterilere sunulması, özellikle hizmet verdiğimiz markalar ve diğer tüm markaların yazılımsal ve teknik anlamda tamir desteği verilmesi hizmetlerimiz her gün daha da yüksek bir kalite hedefiyle devam etmektedir.

Bilmediği cihaza bilinçsiz müdahale etmek yoluyla milli sermayenin kaybına sebebiyet verenlere bir tepki olarak yola çıkmış olan HSR Servis’ten alışveriş yapmak ve cihazını göndermek suretiyle bize verdiğin desteğin farkındayız. Biz HSR Servis olarak yalnızca uygun ve hakkaniyetli fiyatlarla parça satışı ve tamir hizmeti sağlamıyor, aynı zamanda hayallerimizi paylaşıyoruz. Yorulmadan ve pes etmeden ilerlediğimiz bu yolda bizleri tercih eden bütün müşterilerimize sonsuz teşekkür ederiz.

Firmamız 2022 yılı başından itibaren teknik servis hizmetlerini sonlandırmış olup Ceporjin.com Orijinal Yedek Parça Tedarikçisi olarak iş hayatında varlık göstermeye devam edecektir.

Ceporjin Orijinal Çıkma Yedek Parça Tedarik Hizmetleri

Muhammet Işık

Güncel piyasa şartlarında firmalar bir modelin üretimini tamamladıktan sonra satışına en fazla 1 yıl süreyle devam etmektedirler. Modelin üretiminin durmasıyla yedek parça üretimi de durur. Yedek parçalar tahmini bir arıza oranına göre belli sayıda üretilip teknik servislere dağıtılırlar. Özellikle Türkiye’de elektronik cihazlar için 5 yıl boyunca parça tedarik zorunluluğu olduğundan ve orijinal sıfır parçalar sınırlı sayıda olduğundan bunları piyasada bulmak ve temin etmek imkansıza yakın derecede zordur. Yetkili servislerin dahi orijinal parça tedarik edemeyip müşterilerine yansanayi parça satın alarak servis hizmetlerini yansanayi parçalarla verdiğine sık sık şahit oluyoruz.

Öte yandan orijinal yedek parçalar işçiliğin pahalı olması sebebiyle az işçilik gerektirecek şekilde ve kalitenin korunması hedefiyle de tamir sırasında bütünlüğü bozdurmayacak şekilde satılmaktadır. Örneğin kasanızdaki tuş çıktığında bunu yetkili servisten sadece tuş olarak değil, kasalı şekilde dolaylı yoldan kasa, ekran, batarya ve ahize ile birlikte satın almanız gerekebilmektedir. Bazı parçalar sökülürken oluşabilecek hataların engellenmesi sebebiyle birlikte satılmaktadır. Dolayısıyla küçük bir ihtiyaç için büyük harcamalar yapmanız gerekecektir. İhtiyacınız olan parçayı tek bir parça şeklinde bulabilseniz bile yüksek fiyatlandırmalarla karşılaşabilmeniz olasıdır.

Özetle Ceporjin sizin sadece ihtiyacınız olan parçaya ulaşabilmeniz için piyasadan temin ettiği geçmişi temiz olan cihazları titizlikle en küçük parçasına kadar ayırarak ve uzman gözüyle kontrolünü yaparak sıkıntısız ve garantili bir şekilde mümkün olan en uygun fiyatla satışa sunar. Yetkili servislerdeki doğru parçayı bulsanız dahi istenen astronomik rakamları ödemenize engel olmakla birlikte yansanayi ürünlerle sıkı bir rekabet içerisindeki fiyatlandırmasıyla da en doğru tercih olarak öne çıkmaktadır.

Bizi tercih ettiğiniz için şimdiden teşekkür eder, arızasız günler dileriz.